04 دسامبر

کاربرد تزریق بوتاکس

کاربرد تزریق بوتاکس

کاربرد تزریق بوتاکس هم جنبه زیبایی و هم جنبه ی درمانی دارد. در واقع بوتاکس پروتئین طبیعی و خالصی می باشد که در زیر پوست تزریق شده برای آرام کردن یا به نوعی عضلاتی که مسئول ایجاد چین و چروک هستند را فلج می کند.

بوتاکس به منظور جوانسازی و زیبایی پوست انجام شده در نتیجه بین بانوان طرفداران زیادی داشته و دارای تاییدیه از سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا می باشد.

 

کاربرد تزریق بوتاکس

کاربرد تزریق بوتاکس :

از بین بردن چین و چروک حرکتی و از بیشتر شدن چرو ک های ثابت پیشانی ، خط اخم و دور چشم جلوگیری کرده

برای بالا کشیدن ابروها

با تزریق بوتاکس به لب بالا باعث کاهش نمایش لثه هنگام خندیدن می شود.

بالا بردن گوشه لب

کاهش تعریق زیر بغل از جمله کاربردهای درمانی می باشد.

برای بالا رفتن نوک بینی

بوتاکس خطوط و چین های عمودی گردن را کاهش می دهد.

چین های چانه را بهبود می بخشد.

اگر تزریق بوتاکس در کنار تزریق چربی انجام شود، باعث بهبود افتادگی ناحیه تحتانی صورت می شود.

سر دردهای میگرنی قسمت شقیقه و پیشانی را کاهش می دهد. یکی دیگر از کاربردهای درمانی بوتاکس می باشد.

کاربرد تزریق بوتاکس برای از بین بردن خط اخم، حذف چروک پیشانی و اطراف چشم فرد می باشد که این سه مورد شناخته شده بوده و عارضه چندانی را به دنبال ندارند، قابل ذکر است که نخستین و مهمترین کاربرد تزریق بوتاکس برای رفع خط اخم می باشد.

مدت زمان تاثیر بوتاکس در اشخاص مختلف دارای نتیجه یکسانی نمی باشد. از زمانی که بوتاکس تزریق می شود، دارو شروع به تجزیه شدن می کند به همین خاطر به تدریج از اثر بوتاکس کاسته می شود.

ماندگاری بوتاکس معمولا بین 3 الی 6 ماه بوده که مدت زمان اثر گزاری به ناحیه مورد تزریق و میزان تزریق بوتاکس بستگی دارد.

قابل ذکر است که اگر احتیاج به تزریق مجدد بوتاکس داریم بار دیگر اقدام نماییم چون بعد از پایان مدت ذکر شده تاثیر بوتاکس کم کم از بین رفته در نتیجه باعث نمایان شدن خطوط و چین و چروک ها می شود.

عوارض بوتاکس چیست؟

اگر تزریق بوتاکس توسط پزشک مجرب انجام گیرد ، موثر خواهد بود وعارضه ای نخواهد داشت چون متخصص قادر به انجام تکنیک های مناسبی در تزریق بوتاکس خواهد بود.

هزینه بوتاکس صورت :

هزینه بوتاکس صورت به عواملی از قبیل نوع مواد مصرفی، میزان ماده مورد استفاده، تعداد دفعات تزریق و قسمتی که مورد درمان قرار خواهد گرفت بستگی دارد.

دکتر سعید پاک سرشت 

متخصص جراحی عمومی

لیپوماتیک ، لیزر لیپولیز ، بوتاکس )

درباره نویسنده

روش لیپوماتیک
دکتر سعید پاک سرشت متخصص جراحی عمومی دکتر سعید پاک سرشت فارق التحصیل پزشکی عمومی ، دوره تخصص جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل از سال 1374- 1369 عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن از سال 1374 تا کنون رئیس بخش جراحی بیمارستان شهید رجایی تنکابن از سال 1372 تا کنون

پاسخ

4 × 5 =