کاربرد بوتاکس

کاربرد بوتاکس

تزریق بوتاکس در بدن ، درموارد بسیاری به کار می رود که در این مقاله به شرح کاربرد بوتاکس می پردازیم :

کاربرد بوتاکس

برطرف کردن خط اخم

معمولا با بالا رفتن سن ، قرتر گرفتن در معرض نور خورشید ، نیروی جاذبه زمین و انقباض و فعالیت عضله های صورت در هنگام خندیدن ، صحبت ، گریه ، اخم کردن ، خط و چروک در صورت به جود می آید . فیلر ( ماده پر کننده ) این خطوط حاوی  کلاژن ، چربی ، هیالورونیک اسید و کلسیم هیدروکسی آپاتیت است که درمان اصلی بجز جراحی به حساب می آید . شیوه های جراحی ، جراحی لیفت ، لیزر،  درم ابرژن و پیلینگ شیمیایی عمیق است .

خط اخم میان ابروان تحت تاثیر فعالیت خیلی زیاد عضله های ابرو به وجود می آید .

از بین بردن خطوط  کنار چشم

خطوط شعاعی شکل کنار چشم  که تحت تاثیر خندیدن و جمع کردن چشم ها ظاهر می گردد ، برای بعضی اشخاص منجر به نگرانی زیادی می شود .در گذشته راهی برای برطرف کردن این خطوط وجود نداشت اما در حال حاضر  بوتاکس با مهار نمودن فعالیت عضله های اطراف چشم برای رفع  این خطوط استفاده می شود . زمان ماندگاری بوتاکس در کناره چشم از دیگر نواحی کمتر و حدوداً دو تا سه ماه می باشد .

بالا بردن ابرو ها و برطرف کردن خط های افقی پیشانی

بعضی افراد هنگام صحبت و یا تمرکز ابروهایشان را به سمت بالا می دهند و موجب ایجاد چروک های افقی در پیشانی می شوند . از مزیت های تزریق بوتاکس در پیشانی  افزایش فاصله میان چشم و ابرو و بالا رفتن دم ابرو است .

کاربرد های دیگر تزریق بوتاکس

از دیگر موارد استفاده بوتاکس که در حال حاضر بسیار مورد توجه همگان قرار گرفته است ، میتوان به درمان تعریق های بیش از حد ( هیپرهیدروز ) اشاره کرد که پر طرفدارترین آن در درمان تعریق زیر بغل ( آگزیلا ) است ، که در سال 2004 در آمریکا مجوز انجامش صادر گردید .  درضمن از بوتاکس به منظور کاهش تعریق کف دست و کشاله ران استفاده می گردد .

فاصله های درمان به طور معمول بین 6 ماه تا یک سال است .

پاسخ

Call Now Button