پیکرتراشی

پیکرتراشی

پیکرتراشی در علم و هنر یکسان شده که از آن برای متناسب کردن شکل بدن استفاده می شود. پیکرتراشی یکی از دستاوردهای مهم پزشکی است که اخیرا برای بهبود شکل و فرم بدن با روش های تهاجمی و غیر تهاجمی صورت می گیرد.

برخی مراجعین تصور دارند که پیکرتراشی تنها با یک وسیله امکان پذیر است در حالی که این گونه نمی باشد و تکنیک های مختلفی وجود دارد که بنا بر نیاز افراد از یکی از روش ها استفاده می شود.

تمام این روش ها اغلب توسط مردم شناخته شده اند.

برای روشن شدن چگونگی انجام پیکرتراشی می توان خانم جوانی را تصور کرد که تنها در پهلو های خود دارای چربی انباشته شده است لذا در این مورد از روش غیر تهاجمی برای تخلیه ی چربی های موضعی پهلوها استفاده می گردد.

برای خارج کردن این چربی ها که در قسمت پهلو قرار دارند می توان روش هایی چون لیزرلیپولیز ، لیپوماتیک ، لیپوساکشن و بادی جت را مورد استفاده قرار داد.

در سال های اخیر کار با این دستگاه ها به سهولت امکان پذیر است اما برای کسب موفقیت و رسیدن به نتیجه ی مطلوب تبحر پزشک نیز دخیل است وتنها موضوع مورد اهمیت استفاده از کدام دستگاه یا کدام روش نیست.

 

پیکرتراشی

انواع روش های پیکرتراشی :

در اولین جلسه ی مراجعه تمام پارامترهای لازم اندازه گیری شده و اندام فرد به طور دقیق بررسی می شود.

سپس برای ایجاد تغییرات مورد نیاز برنامه ریزی می گردد، در این مرحله تمامی موارد مانند  تغذیه ، بودجه ، شغل ، نوع زندگی فرد و میزان فعالیت بدنی وی مورد بررسی قرار می گیرد به علاوه در خانم های مراجعه کننده که در آینده قصد بارداری و شیر دهی دارند نیزاین موارد درنظر گرفته می شود.

سپس بر اساس صحبت ها و مشاوره ی صورت گرفته یک برنامه ریزی کلی می شود و در ضمن مزایا و معایب پیکرتراشی و همچنین میزان اثر بخشی آن شرح داده می شود که امکان دارد شامل چند جلسه ی توجیهی باشد.

 

پیکرتراشی

 

اقدامات قبل از پیکرتراشی به شرح ذیل می باشد:

  • یکی از مهم ترین اقدامات قبل از انجام پيکرتراشي انتخاب یک پزشک خوب می باشد.
  • پس از آن آزمایشاتی را که پزشک برای تان تجویز نموده است را انجام دهید.
  • به مدت دو هفته قبل از پيکرتراشي از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین جدا خودداری کنید.
  • به مدت دو هفته قبل از انجام پيکرتراشي از مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز نمایید.

مراقبت های بعد از پیکرتراشی به شرح ذیل می باشد:

  • بعد از انجام پیکرتراشی برای اینکه نتیجه مطلوب و ایده آلی را به دست آورید بهتر است مراقبت های بعد از هر روش را رعایت کنید دراین بخش مراقبت های عمومی را توضیح خواهیم داد.
  • بیمار داروهایی را که پزشک تجویز نموده است به طور کامل انجام دهد.
  • بعد از انجام پیکرتراشی تا مدتی که پزشک تعیین کرده از انجام فعالیت های سنگین جدا خودداری کند.
  • در صورتی که از پیکرتراشی برای از بین بردن چربی های شکم استفاده نموده اید حتما گن مخصوص را تهیه کرده و استفاد کنید.
  • به مدت دو هفته بعد از پیکرتراشی از داروهای رقیق کننده خون ، الکل و استعمال دخانیات استفاده نکنید چرا که در روند بهبودی اختلال ایجاد می کند.

 

پیکرتراشی

 

عوارض پیکرتراشی چیست ؟

باید بگوییم در صورتی که برای انجام پيکرتراشي به یک پزشک خوب و مجرب مراجعه کنید و مراقبت های قبل و بعد از آن روش را رعایت کنید دچار هیچ عارضه ای نخواهید شد.

معمولا تنها عارضه روش های پیکرتراشی تورم و کبودی می باشد که امری طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می شود و جای نگرانی وجود ندارد.

هزینه پیکرتراشی چقدر می باشد؟

قیمت پیکرتراشی با توجه به ناحیه تحت درمان ، روش انتخاب شده ، دستمزد پزشک ، هزینه آزمایشات و داروها ، هزینه جلسات معاینه و غیره تعیین می شود.

به این نکته توجه داشته باشید صرفا بخاطر هزینه کمتر به هر پزشکی مراجعه نکرده و ابتدا درباره او تحقیق کنید.

 

 

دکتر سعید پاک سرشت 

متخصص جراحی عمومی

( لیپوماتیک ، لیزر لیپولیز ، بوتاکس )

پاسخ

Call Now Button