26 نوامبر

پیکرتراشی

پیکرتراشی

پیکرتراشی در علم و هنر یکسان شده که از آن برای متناسب کردن شکل بدن استفاده می شود. پیکرتراشی یکی از دستاورد های مهم پزشکی است که اخیرا برای بهبود شکل و فرم بدن با روش های تهاجمی و غیر تهاجمی صورت می گیرد.

پیکرتراشی

برخی مراجعین تصور دارند که پیکرتراشی تنها با یک وسیله امکان پذیر است در حالی که این گونه نمی باشد و تکنیک های مختلفی وجود دارد که بنا بر نیاز افراد از یکی از روش ها استفاده می شود.تمام این روش ها اغلب توسط مردم شناخته شده اند . برای روشن شدن چگونگی انجام پیکرتراشی می توان خانم جوانی را تصور کرد که تنها در پهلو های خود دارای چربی انباشته شده است لذا در این مورد از روش غیر تهاجمی برای تخلیه ی چربی های موضعی پهلوها استفاده می گردد.برای خارج کردن این چربی ها که در قسمت پهلو قرار دارند می توان روش هایی چون لیزرلیپولیز، لیپوماتیک ، لیپوساکشن و بادی جت را مورد استفاده قرار داد. در سال های اخیر کار با این دستگاه ها به سهولت امکان پذیر است اما برای کسب موفقیت و رسیدن به نتیجه ی مطلوب تبحر پزشک نیز دخیل است وتنها موضوع مورد اهمیت استفاده از کدام دستگاه یا کدام روش نیست.

روش های جراحی:

  • جراحی پلاستیک ران و بازو
  • حراحی پلاستیک شکم
  • جراحی پلاستیک سینه

شیوه های تخلیه چربی بدون نیاز به جراحی:

  • لیپوساکشن
  • لیپوماتیک
  • لیپولیزر
  • بادی جت

در اولین جلسه ی مراجعه تمام پارامتر های لازم اندازه گیری شده و اندام فرد به طور دقیق بررسی می شود. سپس برای ایجاد تغییرات مورد نیاز برنامه ریزی می گردد. در این مرحله تمامی موارد مانند  تغذیه ، بودجه ، شغل ، نوع زندگی فرد و میزان فعالیت بدنی وی مورد بررسی قرار می گیرد به علاوه در خانم های مراجعه کننده که در آینده قصد بارداری و شیر دهی دارند نیزاین موارد  درنظر گرفته می شود سپس بر اساس صحبت ها و مشاوره ی صورت گرفته یک برنامه ریزی کلی می شود و در ضمن مزایا و معایب پیکرتراشی و همچنین میزان اثر بخشی آن شرح داده می شود که امکان دارد شامل چند جلسه ی توجیهی باشد.

دکتر سعید پاک سرشت متخصص جراحی عمومی ( لیپوماتیک , لیزر لیپولیز , بوتاکس , ملاحظات پس از لیپوماتیک )

درباره نویسنده

pakseresht
دکتر سعید پاک سرشت متخصص جراحی عمومی دکتر سعید پاک سرشت فارق التحصیل پزشکی عمومی ، دوره تخصص جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل از سال 1374- 1369 عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن از سال 1374 تا کنون رئیس بخش جراحی بیمارستان شهید رجایی تنکابن از سال 1372 تا کنون

پاسخ

20 − ده =