نکات قبل از جراحی لیپوماتیک

نکات قبل از جراحی لیپوماتیک

لاغری با لیپوماتیک که امروزه دارای طرفداران زیادی می باشد ، جزو یکی از بی خطر ترین ، دقیق ترین و مطمئن ترین روش ها است. با استفاده از روش لیپوماتیک می توان بدون نیاز به هیچگونه برش و بخیه ای در طول یک جلسه حجم عظیمی از چربی ها را از بین برد .این روش نیاز به بی هوشی ندارد و با کمترین عوارض و درد و کبودی همراه است و نکته ی جالب درباره ی لیپوماتیک این است که کاهش سایز تا مدت ها ادامه پیدا می کند و موجب رفع شدن سلولیت ها می شود . این روش برای افرادی که نتوانسته اند با استفاده از رژیم غذایی و ورزش از چربی های نواحی ران ، پهلو و حتی بازو خلاص شوند بسیار موثر است . حال می خواهیم نکات قبل از جراحی لیپوماتیک که باید مورد توجه قرار گیرد را شرح دهیم .

نکات قبل از جراحی لیپوماتیک

بیمار باید از نظر سوابق ابتلا به برخی بیماری ها مانند فشار خون بالا ، سکته قلبی و مغزی، بیماری های قلبی و عروقی و بعضی بیماری های دیگر مثل سرطان و یا بیماری های تاثیر گذار بر سیستم ایمنی بدن بررسی شود .

نکات قبل از جراحی لیپوماتیک به شرح ذیل می باشد:

  • سابقه استفاده از دارو ها

بیمار باید از لحاظ مصرف برخی دارو ها مانند پروفن ، پلاویکس ، فلوکساسین ، مترونیدازول و … مورد بررسی قرار گیرد .

  • ارزیابی روانی

بیمار باید از لحظ سابقه ی فعالیت بدنی ، تغییرات وزن  و یا اینکه تحمل مراحل بعد از عمل لیپوماتیک را دارد یا خیر بررسی شود .

  • برای مشخص شدن میزان قطر چربی و احتمال وقوع فتق لازم است که بیمار سونوگرافی انجام دهد .
  • برخی آزمایشات مانند کم خونی ، کارکرد کلیه و کبد ، تست های انعقادی و هپاتیت ، تست بارداری باید انجام شود و مورد بررسی قرار گیرد .
  • گرفتن عکس برای پرونده ی فرد لازم است .
  • در آخر بیمار بایستی فرم رضایت نامه را پر کند .

دکتر سعید پاک سرشت متخصص جراحی عمومی ( لیپوماتیک , لیزر لیپولیز , بوتاکس , ملاحظات پس از لیپوماتیک )

پاسخ

Call Now Button