مینی آبدومینوپلاستی

مینی آبدومینوپلاستی

مینی آبدومینوپلاستی : برخی از افرادی که اضافه وزن دارند لاغری برایشان همانند یک رویا است و تصور می کنند دیگر نمی توانند چربی های بدن را از بین ببرند.

ولی ابدومینوپلاستی برای افرادی که چربی های اضافی زیادی دارند و با روش هایی چون ورزش و رژیم غذایی  نتوانسته اند چربی ها را از بین ببرند ، نتایج رضایتمندی دارد.

جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی به منظور کاهش سایز ناحیه شکم و پهلو انجام می شود و با توجه به حجم چربی روش های مختلفی چون ابدومینوپلاستی کامل ، مینی آبدومینوپلاستی و ابدومینوپلاستی گرداگرد دارد.

در آبدومینوپلاستی یک برش در زیر شکم زده می شود و چربی ها برداشته می شوند.

در جراحی شکم ، پوست شل و اضافی فرد نیز برش داده شده وبرداشته می شود .

در اصل تفاوت مینی آبدومینوپلاستی با ابدومینوپلاستی فقط در میزان برش زیر شکم است که درمینی آبدومینوپلاستی برش زده شده کوچیک تر است.

ابدومینوپلاستی برای افرادی که حجم چربی بالایی دارند مناسب است ولی مینی ابدومینوپلاستی یا جراحی محدود شکم برای افرادی که چربی های موضعی در زیر شکم دارند مناسب تر است.

در واقع چربی های موضعی ، چربی هایی هستند که دریک ناحیه انباشته شده اند .

به طور مثال فرد اضافه وزن و چربی های اضافی ندارد ولی فقط د رناحیه زیر شکم آن چربی وجود دارد در این حالت به چربی های انباشته شده در زیر شکم ، چربی های موضعی می گویند.

مینی آبدومینوپلاستی

در جراحی محدود شکم به نسبت جراحی کامل شکم چربی های کمتری از بدن خارج می شوند ، به همین دلیل نیازی به برش دور ناف نیست و محل قرار گیری ناف تغییر نمی کند.

افرادی که پس از زایمان دچار افتادگی پوست در ناحیه شکم شده اند افراد مناسبی برای انجام مینی ابدومینوپلاستی یا جراحی محدود شکم هستند.

عوارض مینی ابدومینوپلاستی

بعد ازتخلیه چربی و برداشته شدن پوست های اضافی ، پوست شکم نواحی بالاتر به پایین شکم بخیه زده می شود.

برای اینکه بخیه ها ظریف زده شوند و پس از جراحی شکم ظاهری صاف داشته باشد انتخاب یک جراح شکم خوب و ماهر بسیار حائز اهمیت است.

بخیه زدن نیز یک هنر است و جراح شکم باید در حین بخیه زدن ظرافت زیادی به خرج دهد تا پس از مینی ابدومینوپلاستی جای بخیه ها باقی نماند.

یک جراح شکم خوب ، تمام اقدامات و نکات امنیتی را رعایت می کند تا سلامتی بیمار حفظ شود زیرا سلامتی بیمار برای او حائز اهمیت است.

با انتخاب یک جراح شکم خوب از بروز عوارض مینی ابدومینوپلاستی جلوگیری کنید.

مهارت جراح شکم مهم ترین عامل بروز عوارض است .

قیمت ابدومینوپلاستی

قیمت جراحی شکم با توجه به روش آن و حجم چربی ها تعیین می شود .

برای تعیین هزینه ابدومینوپلاستی توصیه می شود به جراح شکم مراجعه کنید تا بعد از بررسی حجم چربی شکم و میزان افتادگی پوست ، هزینه به اطلاع متقاضی جراحی شکم برسد.

همچنین در مراجعه حضوری فرد معاینه می شود و با توجه به درصد چربی های شکم ، مناسب ترین روش ابدومینوپلاستی به فرد گفته می شود.

در اصل درجلسه معاینه ، مشاوره نیز می شوید و با توضیحاتی که جراح شکم ارائه می دهند با ابدومینوپلاستی آشنایی بیشتری پیدا می کنید.

با انجام جراحی شکم در مدت زمان کوتاهی به اندام ایده آلی که مدنظرتان است خواهید رسید.

دکتر سعید پاک سرشت 

متخصص جراحی عمومی

لیپوماتیک ، لیزر لیپولیز ، جراحی شکم )

پاسخ

Call Now Button