لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

اگر می خواهید از روش های سنتی پاک سازی مو ها راحت شوید و از لحاظ پوستی موجب آزار دیدنتان شده است لیزر موهای زائد را به شما پیشنهاد می کنیم .

لیزر موهای زائد

تاثیراتی که لیزرکردن موهای زائد بر جای می گذارد چیست ؟

لیزر باعث کاهش و ضعیف و نازک شدن موهای زائد می شود ولیکن به کلا موجب نابودی آن ها نمی شود. در شرایطی که بیمار مشکل هورمونی داشته  باشد ریسک برگشت موها افزایش پیدا می کند. اما در غیر این صورت احتمال برگشت خیلی کم می باشد.

نتیجه تا چه مدت زمانی ماندگار است ؟

اصولا بعد از انجام 4 تا 6 جلسه لیزر بر روی موهای زائد 6 ماه یکبار عمل را مجدد انجام می دهیم . لذا به طور متوسط 60 تا 80 درصد موها کم می شود.

ضررات لیزر موهای زائد :

درشرایطی که فرد دچار آفتاب گرفتگی باشد ممکن است پوست وی بسوزد و لک های سفید  روی پوستش نمایان می شود . همچنین درصورت  عدم رعایت  نکات  مهم و یا دستکاری زخم ها ممکن است تاول به وجود آید و امکان این وجود دارد که محل آن اسکار باقی بماند . ضمنا در صورتی که شخص لیزر کننده دارای تخصص کافی نباشد ممکن است زخم و لک و تاول بر روی پوست تشکیل شود.

تفاوت بین دستگاه ها :

دو نوع سیستم برای لیزر موهای زائد وجود دارد کهبه آن دو اشاره خواهیم کرد :

سیستم های لیزری و سیستم های غیر لیزری

سیستم های غیر لیزری نوری هستند. این ها دستگاه های مناسبی می باشند اما قدرت آنها به اندازه لیزر نمی باشد. ولی خوبی ای که دارند  این است که احتمال سوختگی در آنها کم بوده و ریسک  بازگشت  در آن کم است.انواع سیستم های لیزری عبارت اند از: الکساندرایت ، دایود و … باطول موج های مجزا و پوست های مختلف.

باید به این نکته توجه داشت  که پوست ممکن است در صورت سوختگی تیره شود.

آیا لیزر موهای زائد بر روی باروری و غدد لنفاوی تاثیر گذار است ؟

لازم به ذکر است که لیزر موهای زائد هیچگونه اثری  بر  روی غدد لنفاوی و باروری نخواهد داشت . به دلیل اینکه لیزری که به روی ناحیه ی بیکینی تابش پیدا می کند هیچ اثری بر نواحی داخل بدن ندارد . این مورد اثبات شده که لیزر در پوست خیلی خیلی کم قادر به نفوذ  می باشد و  به بافت های زیرین پوست نمی رسد که آن را دچار مشکل کند . انرژی آزاد شده توسط  لیزر از راه  گرما آزاد می شود و گرما هم که قلدر نیست  درون پوست نفوذ کند و تنها بر روی آن قادر به نفوذ می باشد . ولیکن  هنگام بارداری بهتر است که از لیزر استفاده نشود اما در زمان شیر دهی مانعی ندارد.

لیزر موهای زائد

آیا امکان دارد بیماری های پوستی از طریق لیزر انتقال پیدا کنند ؟

ممکن است که  هنگامی که دستگاه لیزر به ویروس هایی همانند ویروس زگیل آلوده می باشد  به فرد دیگری نیز منتقل شود.لذا  واجب است کسی که دچار این عارضه ها می باشد پزشک خود را مطلع سازد تا لیزر موهای زائد روی شخص تا زمان رفع شدن کامل ویروس از بدن فرد عقب بیفتد.

نکات قبل از لیزر موهای زائد

 1. کسانی که قصد انجام لیزر موهای زائد را دارند ، باید توجه کنند قرار گرفتن آن ها حدودا 4 هفته قبل از شروع دوره درمان در برابر نور مستقیم خورشید به مدت طولانی ، ممنوع می باشد ؛ بنابراین آن ها نمی توانند در طول دوره درمان اقدام به برنزه کردن کنند.
 2. ناحیه تحت درمان ، باید روز قبل از لیزر با استفاده از تیغ اصلاح شود.
 3. تاثیر گذاری لیزر ، به تدریج و به مرور زمان رخ می دهد ؛ بنابراین بلافاصله پس از انجام آن منتظر مشاهده نتایج شگفت انگیز نباشید.
 4. لیزر باعث کاهش تعداد موها ، کاهش رشد موها ، نازک شدن موها و کمرنگ شدن موها می شود.
 5. در صورتی لیزر موهای زائد ، تاثیر گذار خواهد بود که دوره درمان مرتب انجام گیرد.
 6. مواردی هم چون رنگ پوست ، رنگ مو و غیره در طول دوره درمان تاثیر گذار هستند ؛ بنابراین از نتیجه نگرفتن خسته نشوید و درمان خود را ادامه دهید.
 7. به هیچ وجه در طول دوره درمان از روش هایی هم چون وکس ، اپیلاسیون و مشابه آنان جهت از بین بردن موهای زائد خود استفاده نکنید ، زیرا این روش ها منجر به از بین رفتن فولیکول مو می شوند.
 8. در صورتی که لیزر ، توسط پزشک متخصص و مجرب انجام گیرد روشی ایمن و بدون خطر است.
 9. افراد قبل از انجام لیزر ، اجازه مصرف داروهای رقیق کننده خون هم چون آسپرین را ندارند.
 10. بانوان در دوران بارداری و شیردهی ، نمی توانند از لیزر جهت از بین بردن موهای زائد خود استفاده کنند.
 11. اگر شما مبتلا به بیماری پوستی می باشید باید حتما پزشک معالج خود را از این موضوع آگاه کنید.
 12. درد ناشی از انجام لیزر،  با استفاده از بی حس کننده موضعی کاهش می یابد.

پاسخ

Call Now Button