لیزرلیپولیز

لیزرلیپولیز

لیزرلیپولیز چیست؟
لیزرلیپولیز به طور شایع معنای شکستن سلول های چربی و یا کاهش بافت چربی به کار میرود.در واقع با تاباندن نور کم توان لیزر, شکافی در دیواره ی سلول های چربی ایجاد میشود که باعث خارج شدن چربی از آن ناحیه و پیوستنش به مایع خارج سلولی میشود.و از طریق مجاری لنفاوی به سیستم گردش خون رفته و به کبد میرسد.و در آخر کبد این چربی هارا به دستگاه گوارش میرساند.این روش یکی از مدرنترین و جدید ترین روش لاغری موضعی است.و باعث سفت تر شدن پوست بعد از لاغری میشود.

لیزرلیپولیز

مزایای لیزرلیپولیز :

• درد و تورم کمتر نسبت به روش های دیگر لاغری
• بدون بیهوشی انجام میشود.
• کبودی کمتر
• دوره ی نقاهت کوتاه تر به نسبت روش ها ی دیگر
• از افتادگی پوست جلوگیری میکند و هم چین باعث سفت شدن پوست میگردد.
• باعث برجستگی و فرورفتگی پوست نمیشود.
• خون ریزی کمتر

عوارض احتمالی لیزرلیپولیز

این روش مزایای بسیاری نسبت به عوارضش دارد ولی درموارد نادر میتوان به عفونت محل ورود کانولا اشاره کرد که با خوردن آنتی بیوتیک میتوان از آن پیشگیری کرد و بسیار نادر میباشد.
لیپولیز برای چه کسانی توصیه میشود
شاخص جرم بدن یا همان BMI از فرمول قد(متر) /وزن (کیلوگرم)
به دست می آید.حال اگر فردی BMI زیر 30 دارد میتواند از لیپولیز استفاده کند.در واقع لیزر لیپولیز برای افرادی که اضافه وزن ندارند و از تجمع چربی در بعضی از قسمت های بدنشان رنج میبرند کاربرد دارد.به عنوان مثال برای از بین بردن چربی های مناطق شکم و پهلو, بازو, ران, غبغب, سینه در آقایان بسیار مفید میباشد.
لیپولیز بهتر است یا لیپوساکشن؟
در واقع لیپولیز و لیپوساکشن مکمل همدیگر هستند و برای ساختن اندامی خوش تراش با پوست کشیده و سفت بدون اینکه نیاز به عمل جراحی داشته باشیم بسیار موثر است.
چه معیارهایی برای انتخاب بیمار مناسبند ؟
• افرادی که چربی زیر پوستشان بین 1 تا 6 سانتیمتر میباشد میتوانند برای این عمل مفید باشند.
• افرادی که پوستشان افتادگی کمی دارد میتوانند کاندید مناسبی باشند ولی افرادی که افتادگی شدید پوستی دارند نتیجه ی عمل لیپولیز برایشان خوشایند نمیباشد اما میتوانند با روش های دیگری همچون ابدومینوپلاستی کاندید لیزر لیپولیز شوند و بعد از انجام این عمل و ابدومینوپلاستی از نتیجه ی رضایت بخشی بهره ببرند.

لیزرلیپولیز

انواع روش های لیپولیز

• مزوتراپی (از طریق تزریق مواد داخل بافت چربی)
• اولتراسونیک(از طریق امواج صوتی)
آیا انجام این عمل محدودیت سنی دارد؟
لازم به ذکر است که در این نوع از عمل هیچ گونه محدودیت سنی وجود ندارد و همه ی افراد در هر سنی میتوانند انجام دهند ولی باید به این نکته توجه داشته باشند که انجام آزمایشات قبل از عمل بسیار حائز اهمیت است و فرد باید قبل از انجام آن از سلامتی قلب , کبد و کلیه مطمئن شود.
چه مراقبت هایی بعد از انجام لیپولیز لازم است انجام دهیم؟
قبل از انجام لیزر لیپولیز بهتر است بیمار یک جلسه مشاوره با پزشک مربوطه داشته باشد و در مورد نحوه ی عمل و فواید آن و مواردی که لازم است بیمار از آن آگاه باشد ذکر شود.بعد از عمل نیز بهتر است بیمار از گن های مخصوص استفاده کند.همچنین امکان دارد با از بین رفتن اثرات بیحسی کمی درد و کوفتگی در ناحیه لیپولیز شده سراغ شخص بیاید که با استراحت از بین میرود و جای نگرانی نمیباشد.

تفاوت لیپولیز و لیپوماتیک

همانطور که می دانید امروزه روش های مختلفی برای از بین بردن چربی ها وجود دارد. اما هریک از آن ها برای امر متفاوتی مناسب اند و تفاوت هایی با یکدیگر دارند. در روش لیپولیز چربی بدن ذوب شده و از بدن خارج می شوند. چربی هایی که از این روش بدست می آیند دیگر قابل استفاده نیست. این در حالیست که در لیپوماتیک هیچ حرارتی ایجاد نمی شود و به همین دلیل چربی ها نمی سوزند. از این رو خطر سوختگی وجود نداشته و از چربی های خارج شده از لیپوماتیک می توان در سایر قسمت های صورت و بدن استفاده کرد.

نواحی مورد استفاده از لیزر لیپولیز

 1. شکم
 2. پشت
 3. باسن
 4. پهلوها
 5. بازوها
 6. ساق پا
 7. ران ها
 8. زانوها
 9. نواحی از گردن
 10. صورت (غبغب – گونه)
 11. بزرگی سینه در آقایان (ژنیکوماستی)

لیزرلیپولیز

آیا پس از لیزر لیپولیز انجام لیپوساکشن نیز الزامیست؟

به طور کلی در هر جلسه درمانی لیزر لیپولیز ، حداکثر 500 سی سی چربی برداشته می شود ( تقریبا به اندازه قوطی نوشابه ). اگر درمان به روی مناطقی همچون غبغب ایجاد شود نیازی به انجام لیپوساکشن نیست ؛ اما برای قسمت هایی از بدن همچون شکم و پهلو لازم است که لیپوساکشن نیز انجام شود.

هر جلسه درمانی چقدر به طول می انجامد ؟

به طور معمول هر جلسه درمانی بین یک و نیم تا سه ساعت طول می کشد. البته این مدت زمان بسته به محل و میزان چربی موجود در آن می تواند متغیر باشد.

در چه مواردی نباید از لیزر لیپولیز استفاده کرد؟

 •  زنان باردار یا مادران شیرده
 • افرادی که دارای مشکلات یا نارسایی کبدی مبتلا هستند.
 • افرادی که دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب (Pacemaker) دارند.
 • وقتی فرد انتظارات غیرواقع گرایانه از آنچه که با این روش به دست آید، داشته باشد.
 • این روش برای درمان چاقی کاربرد ندارد ، بنابراین افرادی که شاخص بدن (BMI) آن ها بیشتر از 30 باشد ، کاندید مناسبی برای لیزر لیپولیز نیستند.

پاسخ

Call Now Button