روش های پاک کردن تاتو و لک

روش های پاک کردن تاتو و لک

روش های پاک کردن تاتو و لک : افرادی هستند که برای زیبایی بیشتر یا درج نشان و علامت بر روی پوست خود تاتو انجام می دهند، که ممکن است بعد از گذشت مدتی اقدام به پاک کردن تاتو کنند.

 

روش های پاک کردن تاتو و لک

 

همچنین افرادی که بر روی پوست خود لک یا جای زخمی دارند برای رفع آن ها مراجعه می کنند.

نکته قابل توجه این می باشد که برای پاک کردن تاتو و لک به هرکسی مراجعه نکنید و این کار را به پزشک بسپارید.

تاتو چیست ؟ با منشاء خارجی مواد رنگی در زیر پوست قرار می گیرند که به آن ها تاتو یا خالکوبی می گویند. تاتو می تواند به صورت نقاشی طرحی بر روی بدن یا تاتو برای زیبایی خط لب ها، پلک و ابرو استفاده می شود.

روش های پاک کردن تاتو و لک به شرح ذیل می باشد:

  • پاک کردن تاتو با دستگاه کیوسوئیچ : دستگاه کیوسوئیچ نوعی لیزر می باشد که بدون آسیب رساندن به پوست و با تاباندن طول موج مشخصی به ناحیه تحت درمان باعث تکه تکه شدن رنگدانه ها می شود.
  • پاک کردن تاتو با لیزر: برای پاک کردن تاتو و لک می توان از لیزرهای اربیوم و فرکشنال نیز استفاده کرد. این لیزر های با استفاده از پالس های نور ناحیه تاتو و لک را هدف قرار می دهند. اتصال رنگدانه ها از بین می رود و توسط سلول های ماکروفاژ که وظیفه پاک سازی بدن را دارند نابود می شوند.
  • پاک کردن تاتو با درم ابریژن : در این روش ابتدا ناحیه مورد نظر بی حس می شود، سپس با استفاده از سمباده مخصوص اقدام به لایه برداری و پاک کردن آن بخش از پوست می شود.
  • پاک کردن تاتو با جراحی : در صورتی که تاتو کوچک باشد فرد می تواند با جرای اقدام به برداشتن آن کند.
  • استفاده از روش کرایوسرجری : در این روش پاک کردن تاتو ناحیه مورد نظر توسط نیتروژن مایع فریز می شود در واقع سوزانده می شود.
  • پاک کردن تاتو و لک با پیلینگ شیمیایی: در این روش محلول لایه برداری روی پوست زده می شود که تاول هایی روی پوست ایجاد می کند. بعد از بهبود تاول ها پوست لایه برداری شده تا لایه جدیدی روی آن ایجاد شود.
  • پاک کردن تاتو با مواد گیاهی

هزینه پاک کردن تاتو و لک چقدر می باشد:

هزینه پاک کردن تاتو به روش درمانی و مواد استفاده شده، وسعت ناحیه تحت درمان و دستمزد پزشک بستگی دارد.

دکتر سعید پاک سرشت 

متخصص جراحی عمومی

لیپوماتیک ، لیزر لیپولیز ، بوتاکس )

پاسخ

Call Now Button