تفاوت دستگاه های لیزر

تفاوت دستگاه های لیزر

از لیزر ها برای کار های زیادی همچون کاهش موهای زائد استفاده می شود .لیزر ها دارای انواع مختلفی هستند که کاربرد های متفاوتی نیز دارند . در ذیل قصد داریم تفاوت دستگاه های لیزر را شرح دهیم .

تفاوت دستگاه های لیزر

  • دستگاه IPL  که نسل قبلی تر دستگاه های Elight می باشند ، کارایی کمتر ، احتمال سوختگی وهمچنین نارضایتی بیمار در حین کاررا در بردارند  و برای تمام تیپ های پوستی کارایی ندارند  که جزو اشکالات آن است . لذا استفاده از RF بای پولاردر دستگاه های Elight نسبت با IPL ها که دارای آن نیستند علاوه بر رفع موارد گفته شده باعث افزایش اثر بخشی اعمال مختلف مانند Hair Removah  و skin Rejuvenation و همچنین کاهش پیدا کردن جلسات درمانی فرد و رفع عوارض ناخواسته IPL  می شود.
  • دستگاه لیزر ND_YAG   برای تمام تیپ های پوستی مخصوصا پوست های تیره مناسب است ولی با توجه به سطح مقطع پایین محل تماس با پوست ، به حالت نقطه ای کار می کند و در عملکرد سریع نبوده و با درد و سوزش بسیاری همراه است و برای موبری سطح وسیع مناسب نیست .
  • دستگاه لیزر الکساندرایت برای نژاد سفید اروپایی و ایرانیان خیلی سفید مناسب می باشد و در صورتی که فرد کمی سبزه باشد امکان به وجود آمدن عارضه پوستی مانند سوختن پوست و تغییر رنگ آن زیاد می باشد لذا برای موبری  در سطح وسیع مناسب نیست .

تفاوت دستگاه های لیزر

لازم به ذکر است که برخی افراد سطح پوست بدنشان روشن می باشد و جزو تیپ های درجه دو یا سه قرار می گیرند اما قسمت های زیر بغل و بیکینی آن ها تیره تر می باشد که حدودا 64%خانم های بالای 25 سال اینگونه اند . بسیاری از خانم ها در زمان ویزیت از بیان تیرگی قسمت بیکینی شرم دارند و اگر پزشک نیز به این موضوع دقت نکرده باشد دستگاه را برای تیپ پوستی روشن تنظیم می کند و احتمال سوختن ناحیه ی زیر بغل و بیکینی افزایش می یابد .

دایود لیزر با تکنولوژی بالا برای تمام تیپ های پوستی مناسب می باشد .لیزر دایود با طول موج 808نانومتر ،بهترین اثر جذب انرژی گرمایی را در ساقه ی مو دارد ودارای عمق نفوذ بسیار عالی نسبت به دیگر لیزر ها می باشد . به همین علت عروق ریز خون رسان به مرور موجب تخریب فولیکول مو می شوند و اثر ماندگار تری برای از بین بردن موها به جای می گذارند .

دکتر سعید پاک سرشت متخصص جراحی عمومی ( لیپوماتیک , لیزر لیپولیز , بوتاکس , ملاحظات پس از لیپوماتیک )

پاسخ

Call Now Button