تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی چیست ؟ این روزها متخصصان روش های زیادی برای بازگرداندن طراوت و شادابی پوست به افراد پیشنهاد می کنند که یکی از این روش ها تزریق چربی می باشد که می توان گفت به عنوان یکی از شایع ترین روش ها شناخته شده است.

در تزریق چربی علاوه بر از بین بردن چین و چروک صورت به نوعی پوست بهتر از سایر روش های درمان دیگر به نظر می رسد و صاف تر و جوان تر دیده می شود نسبت به تزریقات دیگر و آن به دلیل چربی است که در بافت صورت تزریق شده و خاصیت کلاژن سازی به پوست می دهد.

در این روش چربی که قرار است به نواحی مورد درخواست بیمار تزریق شود از بدن خود فرد گرفته می شود مانند شکم ، ران ها،  نواحی صورت ، سینه ها و دست های فرد تزریق می شود.

 

تزریق چربی

 

پوست بدن افراد با توجه به گذشت زمان با افتادگی و چسبندگی به لایه های زیرین دچار پیری می شود و با تزریق چربی که از بدن خود فرد گرفته شده باعث می شود پیوند چربی در زیر پوست صورت گیرد و پوست کلاژن بسازد و طراوت خود را بازیابد.

با توجه به افزایش حجم چربی زیر پوست در این روش باعث می شود کشیدگی در سطح پوست ایجاد شود.

تزریق چربی در سینه

تزریق چربی یکی از روش هایی است که اولین تجربه های استفاده از آن به بیشتر از یک قرن پیش بر می گردد و تزریق چربی بدین صورت است که چربی بدن افراد را گرفته و برای تصحیح نواحی دیگر بدن همان فرد استفاده می کنند.

بدین دلیل از چربی خود فرد می بایست گرفته شود که درصد حساسیت سلول های چربی به صفر برسد.

انتقال چربی به این روش مطمئن،امن، طبیعی و غیر آلرژی زا است. جالب است که بدانید بافت چربی به عنوان یک منبع مهم از سلول های بنیادی است و کاهش چربی در صورت موجب پیری صورت می شود هم چنین با پا به سن گذاشتن بافت چربی موجود در پوست رفته رفته کم می شود و موجب افتادگی، چروک و شلی پوست می گردد.

پس این نکته را به یاد داشته باشید که مقداری از چربی تزریق شده جذب پوست می شود پس تزریق چربی یک روش دائمی از نظر پزشکان به حساب نمی آید و همینطور ماندگاری آن بسته به افراد مختلف متفاوت می باشد.

 

تزریق چربی

 

ویژگی های بهترین پزشک

برای اینکه بهترین نتایج از این روش حاصل شود و احتمال بروز عوارض ناشی از آن به حداقل برسد افراد باید با در نظر گرفتن ویژگی های زیر، بهترین پزشک را انتخاب کنند.

 • یک پزشک خوب با وجدان است، سلامت بیمار را بر عوامل دیگری همچون مسائل مالی ارج دانسته و چنانچه فرد از نظر جسمی و روحی آمادگی لازم برای تزريق چربي را نداشته باشد از انجام این روش برای او خودداری می نماید.
 • بر اصول زیبایی شناسی و همچنین اصول ریاضی اشراف داشته و این روش را به نحوی انجام می دهد که موجب زیبایی بیشتر افراد شود.
 • از تجربه زیادی در این زمینه برخوردار بوده و سوابق او بسیار موفقیت آمیز است.
 • از بهترین تکنیک برای تزريق چربی بهره می گیرد.
 • در رابطه با این روش و نتایج احتمالی آن به طور صادقانه با فرد صحبت می کند، در این صورت فرد می تواند درست ترین تصمیم در رابطه با انجام یا عدم انجام تزريق چربي را اتخاذ کند.
 • اقداماتی که فرد باید قبل و بعد از انجام این روش انجام داده و در روند بهبود او تاثیرگذارند را به طور کامل برای وی شرح می دهد.
 • برای اینکه کوچکترین مشکلی در حین انجام این روش یا بعد از آن برای بیمار پیش نیاید، در رابطه با سوابق پزشکی، مصرف داروهای خاص و حساسیت های او سوال کرده و برای اطمینان بیشتر آزمایشاتی را برای وی تجویز می کند.
 • از صبر بالایی برخوردار بوده، با بیماران خود برخورد خوبی داشته و به تمام سوالات آن ها پاسخ می دهد.

نحوه انتخاب بهترین پزشک

با توجه به اینکه دسترسی به اینترنت امروزه برای همه افراد میسر شده است لذا افراد می توانند با جستجو در گوگل و پرس و جو از آشنایان خود یک لیست از اسامی بهترین پزشکان تهیه کرده، سپس در مطب آن ها حضور یافته با آن ها صحبت کرده و نمونه کارهای شان را ببینند.

در صورت تمایل برای مشاهده نمونه کارهای دکتر سعید پاکسرشت می توانید به صفحه رسمی اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

 

تزریق چربی

 

اقدامات قبل از تزریق چربی به شرح ذیل می باشد:

 • بیمار به مدت یک هفته قبل از تزریق چربی از داروهای رقیق کننده خون همجون وارفارین و آسپرین و غیره استفاده نکند.
 • به مدت یک هفته از مصرف الکل و استعمال دخانیات جدا خودداری کنید.
 • در صورتی که داروی خاصی استفاده می کنید و مبتلا به بیماری خاصی هستید حتما به اطلاع پزشک مورد نظر خود برسانید.
 • بانوان برای انجام تزریق چربی به صورت بدون آرایش مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به شرح ذیل می باشد:

 • از ماساژ دادن ناحیه تحت درمان جدا خودداری کنید.
 • داروهایی را که پزشک تجویز نموده است به طور مرتب استفاده کنید.
 • به مدت یک هفته بعد از تزريق چربي از مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز کنید.
 • تا مدتی که پزشک برای تان تعیین کرده است انجام فعالیت های سنگین جدا خودداری کنید.
 • از رفتن به استخر و سونا و حمام داغ ، قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی می توانید به مقالات جامعی که تهیه شده و در وب سایت موجود است مراجعه کنید.

 

تزریق چربی

 

هزینه تزریق چربی چقدر می باشد؟

هزینه تزریق چربی با توجه به دستمزد بهترین پزشک ، ناحیه تحت درمان ، جلسات درمان و هزینه داروها و غیره تعیین می شود.

به این نکته مهم توجه کنید که صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر پزشکی مراجعه نکرده و ابتدا درباره او تحقیق کنید.

پاسخ

20 − نه =

Call Now Button