تزریق چربی

تزریق چربی چیست ؟ تزریق چربی

تزریق چربی : این روزها متخصصان روش های زیادی برای بازگرداندن طراوت و شادابی پوست به افراد پیشنهاد می کنند که یکی از این روش ها تزريق چربي می باشد که می توان گفت به عنوان یکی از شایع ترین روش ها شناخته شده است.

در تزریق چربی علاوه بر از بین بردن چین و چروک صورت به نوعی پوست بهتر از سایر روش های درمان دیگر به نظر می رسد و صاف تر و جوان تر دیده می شود و آن به دلیل چربی است که در بافت صورت تزریق شده و خاصیت کلاژن سازی به پوست می دهد.

در این روش چربی که قرار است به نواحی مورد درخواست بیمار تزریق شود از بدن خود فرد گرفته می شود مانند شکم ، ران ،  نواحی صورت ، سینه و دست .

پوست بدن افراد با توجه به گذشت زمان با افتادگی و چسبندگی به لایه های زیرین دچار پیری می شود و با تزريق چربي که از بدن خود فرد گرفته شده باعث می شود پیوند چربی در زیر پوست ، صورت گیرد و پوست کلاژن بسازد و طراوت خود را بازیابد.

با توجه به افزایش حجم چربی زیر پوست در این روش باعث می شود کشیدگی در سطح پوست ایجاد شود.

تزريق چربي در سینهتزریق چربی

تزریق چربی یکی از روش هایی است که اولین تجربه های استفاده از آن به بیشتر از یک قرن پیش بر می گردد و تزريق چربي بدین صورت است که چربی بدن افراد را گرفته و برای تصحیح نواحی دیگر بدن همان فرد استفاده می کنند.

بدین دلیل از چربی خود فرد باید گرفته شود که درصد حساسیت سلول های چربی به صفر برسد.

انتقال چربی به این روش مطمئن ، امن ، طبیعی و غیر آلرژی زا است. جالب است که بدانید بافت چربی به عنوان یک منبع مهم از سلول های بنیادی است و کاهش چربی در صورت موجب پیری صورت می شود هم چنین با پا به سن گذاشتن بافت چربی موجود در پوست رفته رفته کم می شود و موجب افتادگی، چروک و شلی پوست می گردد.

پس این نکته را به یاد داشته باشید که مقداری از چربی تزریق شده جذب پوست می شود پس تزریق چربی یک روش دائمی از نظر پزشکان به حساب نمی آید و همینطور ماندگاری آن بسته به افراد مختلف متفاوت می باشد.

آیا تزریق چربی درد دارد ؟

تزریق چربی ، تحت بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار در حین آن ، هیچ گونه دردی را احساس نمی کند ؛ در صورت بروز درد پس از رفع داروی بی حسی نیز با اجازه پزشک معالج خود می توانند مسکن مصرف کند.

اقدامات قبل از تزریق چربی به شرح ذیل می باشد:تزریق چربی

 • بیمار به مدت یک هفته قبل از تزریق چربی از داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین ، آسپرین و غیره استفاده نکند.
 • به مدت یک هفته از مصرف الکل و استعمال دخانیات جدا خودداری کنید.
 • در صورتی که داروی خاصی استفاده می کنید و مبتلا به بیماری خاصی هستید حتما به اطلاع پزشک مورد نظر خود برسانید.
 • بانوان برای انجام تزریق چربی به صورت بدون آرایش مراجعه کنید.
 • پزشک را از تمامی سوابق پزشکی خود ؛ از جمله ابتلا به بیماری های خاص ، داروهایی مصرفی ، حساسیت های دارویی و از این قبیل موارد مطلع نمایید.
 • طبق توصیه پزشکان ، بهتر است از مدتی پیش از انجام تزریق چربی ، از انجام امور دندانپزشکی خودداری نمایید.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به شرح ذیل می باشد:

 • از ماساژ دادن ناحیه تحت درمان جدا خودداری کنید.
 • داروهایی را که پزشک تجویز نموده است به طور مرتب استفاده کنید.
 • به مدت یک هفته بعد از تزريق چربي از مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز کنید.
 • تا مدتی که پزشک برای تان تعیین کرده است انجام فعالیت های سنگین جدا خودداری کنید.
 • از رفتن به استخر و سونا و حمام داغ ، قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.
 • افرادی که تحت تزریق چربی قرار گرفته اند ، پس از گذشت چند روز از انجام آن ، می توانند به انجام امور روزانه خود بپردازند ؛ اما همچنان آن ها باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین اجتناب نمایید.
 • جهت کاهش تورم و کبودی پس از تزریق چربی ، نمک و ادویه را از رژیم غذایی خود حذف کرده یا به حداقل برسانید.
 • بانوانی که تزریق چربی انجام داده اند ، تا مدتی جهت جلوگیری از ورود فشار به ناحیه تحت تزریق ، از انجام آرایش خودداری نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی می توانید به مقالات جامعی که تهیه شده و در وب سایت موجود است مراجعه کنید.

ویژگی های بهترین پزشک

برای اینکه بهترین نتایج از این روش حاصل شود و احتمال بروز عوارض ناشی از آن به حداقل برسد افراد باید با در نظر گرفتن ویژگی های زیر، بهترین پزشک را انتخاب کنند.

 • یک پزشک خوب با وجدان است، سلامت بیمار را بر عوامل دیگری همچون مسائل مالی ارج دانسته و چنانچه فرد از نظر جسمی و روحی آمادگی لازم برای تزريق چربي را نداشته باشد از انجام این روش برای او خودداری می نماید.تزریق چربی
 • بر اصول زیبایی شناسی و همچنین اصول ریاضی اشراف داشته و این روش را به نحوی انجام می دهد که موجب زیبایی بیشتر افراد شود.
 • از تجربه زیادی در این زمینه برخوردار بوده و سوابق او بسیار موفقیت آمیز است.
 • از بهترین تکنیک برای تزريق چربی بهره می گیرد.
 • در رابطه با این روش و نتایج احتمالی آن به طور صادقانه با فرد صحبت می کند، در این صورت فرد می تواند درست ترین تصمیم در رابطه با انجام یا عدم انجام تزريق چربي را اتخاذ کند.
 • اقداماتی که فرد باید قبل و بعد از انجام این روش انجام داده و در روند بهبود او تاثیرگذارند را به طور کامل برای وی شرح می دهد.
 • برای اینکه کوچکترین مشکلی در حین انجام این روش یا بعد از آن برای بیمار پیش نیاید، در رابطه با سوابق پزشکی، مصرف داروهای خاص و حساسیت های او سوال کرده و برای اطمینان بیشتر آزمایشاتی را برای وی تجویز می کند.
 • از صبر بالایی برخوردار بوده، با بیماران خود برخورد خوبی داشته و به تمام سوالات آن ها پاسخ می دهد.

نحوه انتخاب بهترین پزشک

با توجه به اینکه دسترسی به اینترنت امروزه برای همه افراد میسر شده است لذا افراد می توانند با جستجو در گوگل و پرس و جو از آشنایان خود یک لیست از اسامی بهترین پزشکان تهیه کرده، سپس در مطب آن ها حضور یافته با آن ها صحبت کرده و نمونه کارهای شان را ببینند.

در صورت تمایل برای مشاهده نمونه کارهای دکتر سعید پاکسرشت می توانید به صفحه رسمی اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

هزینه تزریق چربی چقدر می باشد ؟

هزینه تزریق چربی ، در هر فرد با توجه به پارامترهای بسیار گوناگونی متغیر می باشد ؛ از این رو ، تعیین هزینه نهایی آن نیازمند بررسی پارامترها و همچنین انجام معاینات مورد نیاز می باشد ؛ به همین علت به افراد زیباجو خواستار تزریق چربی ، توصیه می گردد ؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر ، به پزشک مراجعه نمایند.

 

پاسخ

Call Now Button