01 سپتامبر

تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی چیست ؟

این روزها متخصصان روش های زیادی برای بازگرداندن طراوت و شادابی پوست به افراد پیشنهاد می کنند که یکی از این روش ها تزریق چربی می باشد که می توان گفت بعنوان یکی از شایع ترین روش ها شناخته شده است . در تزریق چربی علاوه بر از بین بردن چین و چروک صورت به نوعی پوست بهتر از سایر روش های درمان دیگر به نظر می رسد و صاف تر و جوان تر دیده می شود نسبت به تزریقات دیگر و آن به دلیل چربی است که در بافت صورت تزریق شده و خاصیت کلاژن سازی به پوست می دهد .در این روش چربی که قرار است به نواحی مورد درخواست بیمار تزریق شود از بدن خود فرد گرفته می شود مانند شکم ، ران ها ودر نواحی مختلف دیگر و این چربی به نواحی صورت ، سینه ها و دست های فرد تزریق می شود . پوست بدن افراد با توجه به گذشت زمان با افتادگی و چسبندگی به لایه های زیرین دچار پیری می شود و با تزریق چربی که از بدن خود فرد گرفته شده باعث می شود پیوند چربی در زیر پوست صورت گیرد و پوست کلاژن بسازد و طراوت خود را بازیابد .با توجه به افزایش حجم چربی زیر پوست در این روش باعث می شود کشیدگی در سطح پوست ایجاد شود .در این روش حتما باید داروهای ضد انعقاد خون از قبیل آسپرین ، پلاویکس و همچنین داروهای گیاهی که موجب رقیق شدن خون می شود از یک هفته قبل استفاده نشود .

تزریق چربی

تزریق چربی در سینه

تزریق چربی یکی از روش هایی است که اولین تجربه های استفاده از آن به بیشتر از یک قرن پیش بر می گردد و تزریق چربی بدین صورت است که چربی بدن افراد را گرفته و برای تصحیح نواحی دیگر بدن همان فرد استفاده می کنند.بدین دلیل از چربی خود فرد می بایست گرفته شود که درصد حساسیت سلول های چربی به صفر برسد. انتقال چربی به این روش مطمئن،امن، طبیعی و غیر آلرژی زا است. جالب است که بدانید بافت چربی به عنوان یک منبع مهم از سلول های بنیادی است و کاهش چربی در صورت موجب پیری صورت می شود هم چنین با پا به سن گذاشتن بافت چربی موجود در پوست رفته رفته کم می شود و موجب افتادگی، چروک و شلی پوست می گردد. پس این نکته را به یاد داشته باشید که مقداری از چربی تزریق شده جذب پوست می شود پس تزریق چربی یک روش دائمی از نظر پزشکان به حساب نمی آید و همینطور ماندگاری آن بسته به افراد مختلف متفاوت می باشد.

دکتر سعید پاک سرشت متخصص جراحی عمومی

درباره نویسنده

عمل لیپوماتیک
دکتر سعید پاک سرشت متخصص جراحی عمومی دکتر سعید پاک سرشت فارق التحصیل پزشکی عمومی ، دوره تخصص جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل از سال 1374- 1369 عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن از سال 1374 تا کنون رئیس بخش جراحی بیمارستان شهید رجایی تنکابن از سال 1372 تا کنون

پاسخ

دو × یک =