تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس زیر بغل : تعریق به میزان طبیعی موجب می گردد که درجه حرارت بدن متعادل شود ولی در برخی از افراد میزان تعریق بیش از حد بوده و موجب ناراحتی آن ها می شود.

بیشتر افراد گمان می کنند که تعریق زیاد به دلیل رعایت نکردن مسائل بهداشتی می باشد و این طرز فکر غلط موجب کاهش اعتماد به نفس و گوشه گیری فردی میگردد که میزان تعریق در او زیاد است، تزریق بوتاکس زیر بغل روشی است که با انجام آن می توان روند تعریق کردن را برای ماه ها متوقف کرد.

تزریق بوتاکس زیر بغل

 

مشکلات ناشی از تعریق زیاد

باید بگوییم که تعریق تنها محدود به زیر بغل نبوده و نقاط دیگر بدن همچون کف دست و پا نیز ممکن است دچار تعریق زیاد باشد، عرق کردن زیاد کف دست افراد را در نگه داشتن خودکار در دست و نوشتن، رانندگی و غیره دچار مشکل می نماید.

از مشکلات شایع که به دلیل تعریق زیاد برای افراد به وجود می آید بوی بد ناشی از آن و خیس شدن لباس می باشد که ظاهر خوشایندی ندارد و زندگی اجتماعی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

درمان تعریق با بوتاکس

برای درمان تعریق بیش از حد می توان از روش های مختلفی همچون روش های دارویی و جراحی استفاده کرد ولی تزریق بوتاکس زیر بغل به دلیل مزایای زیادی که نسبت به روش های دیگر دارد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

  • از جمله مزایای این روش می توان به:
  1. ساده بودن انجام آن
  2. ایمن بودن
  3. تهاجمی نبودن
  4. ارزان بودن
  5. کوتاه بودن دوره نقاهت و غیره اشاره کرد.

عملکرد بوتاکس در قطع تعریق

بوتاکس موجب قطع شدن ارتباط غدد تعریق و اعصاب محرک سمپاتیک شده و از این طریق مانع ترشح عرق می گردد.

اگر تزریق بوتاکس در زیر بغل به درستی انجام شود موضع کاملاً خشک شده و فرد دیگر شاهد تعریق نخواهد بود.

برای انجام این روش ابتدا ناحیه زیربغل توسط کرم ها و پماد های بی حسی، بی حس شده و سپس نقاطی که باید در آن ها تزریق صورت بگیرد علامت گذاری می شوند.

در مرحله بعدی پزشک به کمک سرنگ های مخصوصی که بسیار ریز و نازک هستند ماده بوتاکس را در نواحی مشخص شده تزریق می نماید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل

بهتر است که افراد بعد از تزریق بوتاکس از کمپرس سرد در ناحیه مورد نظر استفاده کرده و از قرار گرفتن در محل های خیلی گرم مانند سونا خودداری کنند.

پاسخ

12 − 3 =

Call Now Button